2012-05-07

Hej hej nowy dzień :)

 W sumie już południe a ja niedługo kończę pracę - jeszcze 1,5h. 

Polecam moją szafę :) http://szafa.pl/profil/naliex

Jogurty 0% , napoje "bez cukru", "lekki" majonez czy odchudzające herbatki -czyli produkty LIGHT

Nie należy zapominać, że słowo „light”, „lekki”, oraz „fit” to często wykorzystywane przez producentów preteksty do podnoszenia cen, z czym nie musi iść w parze rzeczywista dietetyczność, czy lekkość produktu.

Gdy ograniczamy :

  • Cukier – zmniejszenie ilości tego składnika równa się zwiększeniu spożycia syntetycznych słodzików najbardziej popularnym jest aspartam, o którego szkodliwym działaniu na organizm już pisałam; –
  • Tłuszcz  - w celu zmniejszenia ilości tego składnika można stosować różne metody na etapie produkcji. Najprostszym sposobem jest rozcieńczenie tłuszczu z wodą, co wydaje się być możliwe np. w przypadku serków wiejskich light. Jednak bardzo często taki zabieg jest niewystarczający – wówczas rolę tłuszczu spełniają substancje skrobiowe i rozmaite zagęszczacze.  Najczęściej stosowane są: skrobia modyfikowana, mączka chleba świętojańskiego, inulina i guma ksantanowa. Pamiętajmy również, że tłuszcze w pewnym stopniu nadają smak potrawom, więc usunięcie ich wiąże się z dołożeniem substancji wzmacniających smak.
Wszystko z umiarem :) pamiętajcie - czytajcie etykiety ;D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz ! Jeśli masz pytanie... napisz - odpowiem :)

Jeśli obserwujesz... powiadom mnie ;) zajrzę chętnie do Ciebie ;)